XXIX Niedziela Zwykła
 18.10.2020 r.

Trwa miesiąc październik - miesiąc Różańca św. Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Nabożeństwo przy figurze w Młyńcu Pierwszym o godz. 17.00

Dzisiaj (3 niedziela miesiąca) kolekta gospodarczo – remontowa, składam podziękowanie za każdą złożoną ofiarę.

W piątek o godz. 20.30 będzie z naszego kościoła transmitowana koronka do Miłosierdzia Bożego o ustanie pandemii. Włączmy się w tę modlitwę.

Druki na wypominki roczne są dostępne w zakrystii i biurze parafialnym. Przy wypominkach rocznych proszę też koniecznie wpisać godzinę Mszy św., na której mają być odczytane wypominki. Wypisane wypominki można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do końca listopada. Ofiary z wypominek są przeznaczone w tym roku na monitoring na cmentarzu Wypominki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu.

Przypominam, że przepisy sanitarne nakładają na wiernych bezwzględny obowiązek noszenia maseczek. Proszę też o zachowanie przepisowej odległości. Bardzo proszę o dostosowanie się do tych rozporządzeń.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem  zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Bardzo proszę, aby przystępując do Komunii św. najpierw podchodziły osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę. Przypominam o zachowaniu odstępu przy podejściu do Komunii św.

Nasz powiat znalazł się w tzw „strefie czerwonej” w związku z tym od przyszłego tygodnia ponawiamy transmisje Mszy św. o godz. 11.30 w internecie

W związku z przepisami sanitarnymi dotyczącymi uroczystości Wszystkich Świętych, aby umożliwić jak największej ilości wiernych możliwość modlitwy przy grobach bliskich, wszystkie Msze św. 1 listopada będą odprawiane na cmentarzu. Ponieważ liczba osób jest ograniczona musimy podzielić uczestników liturgii. Po spotkaniu z Radą Parafialną ustalono, że o godz. 8.30 na Mszę zapraszamy mieszkańców Gronowa i Gronówka, o godz. 10.00 mieszkańców Młyńca i Brzezinka, o godz. 11.30 mieszkańców Brzeźna, Kamionek i Rogówka, o godz. 14.00 Msza św dla gości z poza parafii. Nie będzie procesji na cmentarzu. Msze św za zmarłych zostaną odprawione o godz. 8.30 i 14.00, ponieważ na inne godziny już były wcześniej przyjęte intencje. Druki na Msze zbiorowe są dostępne w zakrystii .Podczas Mszy św. nie będzie zbierana taca. Ofiary będzie można złożyć do puszki przy wyjściu z cmentarza. Ofiary są przeznaczone na monitoring na cmentarzu.

2 listopada Msze św. na razie pozostają bez zmian. Wypominki jednorazowe będą odczytywane po wieczornej Mszy św. Druki na wypominki jednorazowe dostępne w zakrystii. Nie będzie procesji na cmentarzu

Sytuacja jest dynamiczna, więc proszę się liczyć za zmianami

Ponieważ jest ograniczona liczba wiernych na Mszach św., aby parafia mogła normalne funkcjonować, składam prośbę o przekazywanie ofiar na konto parafialne. Dziękuje za wasze zrozumienie sytuacji.

Biuro parafialne od wtorku do piątku czynne w godz. od 16.30 do 17.15.  W biurze obowiązują maseczki. Do biura wchodzimy pojedynczo. Zwracam się z prośbą, aby zgłaszać wcześniej prośby o wystawienie zaświadczeń telefonicznie lub mailem

Bardzo proszę, aby stosować się do regulaminu cmentarza. Dostępny jest na stronie internetowej

Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

Intencje Mszalne 18.10- 25.10.2020 r.

8.30 - + Stanisława i Stanisław Jordan.
10.00 (Brzezinko) – + Honorata Sulińska 5 r.śm. - int. synowej z dziećmi
11.30 -  + Roman Fedyniuk

17.30 - +Ewa Matuszak 15 r.śm – int. siostry
18.00 - + Msza Św. za Parafian

17.30 - + Aniela Byblewska – int. popogrz.
18.00 - + Henryk Kuropatwa i zmarli z rodziny

17.30 - + Maria Zielińska – int. Róży Różańcowej z Gronowa
18.00 - + Jerzy, Stanisława i Marek Betkier oraz Andrzej Rygielski – int. z Gronowa

17.30 - + Damian Skrzyniecki – int. rodziców
18.00 – + Rodzice Helena i Jan Zielińscy, rodzice Zofia i Florian Wróblewscy, Teresa i Zbigniew Steccy

17.30 - + Wojciech Betlejewski z okazji urodzin – int. od siostry Joli
18.00 - +  Krzysztof Gorczycki 13 r.śm.

16.00 -  Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Teresy Kubickiej z okazji 90 urodzin
17.15 - + Alojzy Dembiński – int. popogrz
18.00 - + Jan 15 r.śm i dziadkowie Honorata i Adam Byblewscy